Bambus: Jak se pěstuje nejrychleji rostoucí rostlina?

Bambus je prostě úžasná rostlina. To nejen kvůli své přirozené kráse, ale i díky tomu, že nám nabízí skvělou ekologickou alternativu k mnoha běžným materiálům. A víte, co je na bambusu fakt ohromující? Jeho neuvěřitelná rychlost růstu. Připojte se k nám na malou výpravu do světa pěstování bambusu a dozvíte se i k čemu se tento „materiál budoucnosti“ používá již dnes.

Růst Bambusu: Kouzlo přírody

Chcete slyšet jedno neuvěritelný fakt? Některé druhy bambusu dokážou růst téměř metr za den! Ne, to není překlep. Bambus je nejrychleji rostoucí rostlinou na světě, což z něj dělá ideální materiál pro společnost využívající obnovitelné zdroje. Jeho schopnost rychle vyrůstat fascinuje nejen zahrádkáře, ale i všechny, kteří touží po ekologičtější budoucnosti.

Pěstování bambusu: Jednoduché a nenáročné

Když jde o pěstování bambusu, je to vlastně docela snadné. Je třeba ho zalévat, samozřejmě, ale nároky na vodu jsou mnohem menší než u jiných rostlin. A co je skvělé, bambus se dokáže přizpůsobit různým prostředím, takže i v místech s menším množstvím srážek se mu daří. Nemusíte se bát, že byste museli používat chemická hnojiva nebo pesticidy – bambus si vystačí s tím, co příroda nabízí.

A to není všechno. Pravidelná sklizeň bambusu je důležitá pro jeho správný růst. Když se včas odstraní některé stonky, podpoří se vývoj těch ostatních. Takovýto péčlivý zásah podporuje růst a zajišťuje, že bambus nezabere celý pozemek. Věděli jste, že bambus je v některých koutech světa považován ne za okranou rostlinu ale plevel?

Bambus: Materiál budoucnosti?

Rychlý růst a ekologická povaha dělají z bambusu perfektní alternativu k mnoha běžným materiálům. Bambusové vlákno je skvělé pro textilní průmysl – je biologicky odbouratelné a může nahradit syntetická vlákna. V oblasti stavebnictví se bambus také osvědčuje jako náhrada za tradiční stavební materiály.

Odkazy

Chcete si koupit bambus na zahrádku?

Bambusy.cz

www.zahradnictvi-flos.cz

 

Chcete si přečíst více?

www.hornbach.cz

wikipedia.org

 

Přečtěte si o našich produktech

Už víte čím nahradit jednorázová brčka?